Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ δεν κατάφερε να περάσει στα ημιτελικά στη Hammamet

• Posted: Feb 19, 2016

δεσποινα παπ.Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ , μετά απο ένα αγώνα που κράτησε 3 ώρες και 20 λεπτά, έχασε απο τη   Σλοβάκα , Chantal Skamlova και δεν πέρασε στα ημιτελικά του” TUNISIA F6 FUTURES – HAMMAMET”

Η Δέσποινα κέρδισε το πρώτο σετ στο tie break με  7-3, μετά απο σκλήρη μάχη, διάρκειας 1 ώρας και 8 λεπτών.

Στο δεύτερο σετ, έγιναν πολλά break εκατέρωθεν με την Skamlova να είναι πιο προσεκτική και να παίρνει το σετ με σκορ 7-5, σε 1 ώρα και 11 λεπτά.

Το τρίτο σετ, ξεκίνησε με break, σε βάρος της  Δέσποινας. Η Δέσποινα απάντησε άμεσα ισοφαρίζοντας σε 1-1, και μετά απο  μάχη μιας ώρας η Chantal Skamlova πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 6-7(3), 7-5, 7-5

Η αντίπαλος της Δέσποινας, είναι συμπαίκτρια της στα διπλά της διοργάνωσης, και σήμερα θα αγωνιστούν μαζί, για να περάσουν στον τελικό.