ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΡΙΑ!

• Posted: Jan 20, 2016

SAKKARI AUSTRALIAN

Η Μαρία Σάκκαρη μετά από τέσσερις νίκες (τρείς στα προκριματικά και μια στον πρώτο γύρο) ολοκλήρωσε την εξαιρετική της προσπάθεια στο Australian Open 2016. Στο δεύτερο γύρο, στο κυρίως ταμπλό, με αντίπαλο την Ισπανίδα Carla Suarez Navarro, No 11 στον κόσμο, έκανε ένα πολύ μεγάλο αγώνα.

Η Μαρία πήρε το πρώτο σετ στο tie break (7-5), μετά απο πολλές ανατροπές στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του σετ. Αξιοσημείωτο είναι ότι πήρε το tie break, παρότι η Navarro προηγήθηκε με 4-0!

Στο δεύτερο σετ η Navarro επικράτησε με σκορ 6-2.

Στο τρίτο σετ η Navaro ξεκίνησε δυνατά και πήρε το προβάδισμα με σκορ 3-0, η Μαρία μείωσε 3-2, και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 7-6(5), 2-6, 2-6.

Συνοψίζοντας: Η Navaro έκανε την ανατροπή και κατόρθωσε να κερδίσει την σπουδαία Μαρία Σάκκαρη!!!